Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Elhunyt Prof. Dr. Lásztity Radomír
2018. Február 14. Szerda, 08:21

altMély fájdalommal tudatjuk,, hogy Prof. Dr. Lásztity Radomír professor emeritus, életének 89. évében, türelemmel viselt hosszú betegség után, 2018. február 5-én csendesen eltávozott.  Búcsúztatása szerb ortodox szertartás szerint 2018. február 21-én, szerdán 13 órakor lesz az Óbudai temető (Budapest, Bécsi út 365-367) Főnix ravatalozójában.

altDr. Lásztity Radomir  1929 március 8-án született Deszken.

A tudós tanárember, a köztiszteletnek örvendő professor emeritus, eredményekben gazdag pályafutása legfontosabb állomásai:

·         1947-1951. A Budapesti Műszaki Egyetem hallgatója. Okleveles vegyészmérnökként végez a BME Vegyészmérnöki Karán,

·         1951-1959.  Egyetemi tanulmányai befejeztével tanársegéd az Élelmiszerkémia Tanszéken.

·         1959-1963. A  BME Biokémiai és Élelmiszertechnológiai Tanszéken adjunktus. 1961-ben sikerrel megvédi a „Búzalisztből készült tészták feszültség relaxációja” témájú kandidátusi dolgozatát.

·         1963-1969.  A BME Biokémiai és Élelmiszertechnológiai Tanszéken docens.  1968-ban a kémiai tudományok doktora, 1966-1970 között a BME Vegyészmérnöki Kar dékán helyettese.

·         1969-1972. A BME Élelmiszertechnológia Tanszék egyetemi tanára, 1970-1976 között a BME Oktatási rektor helyettese.

·         1972-1993. A BME Biokémiai és Élelmiszertechnológiai Tanszék vezetője. 1995-ben  professor emeritusként nyugdíjba vonul.

Szakmai írásai tizenegy nyelven jelentek meg, több mint húsz egyetemi jegyzet, közel ezer tudományos cikk és tizennyolc monográfia, nemzedékek mérnöki ismereteit alapozzák meg. Szakírói munkásságát 1989-ben Louis Saint Rat-díjjal, 1982-ben és 2009-ben Kiadói Nívódíjjal ismerték el. Oktatói és tudományszervezői tevékenységét olyan magas állami és szakmai kitüntetések fémjelzik, mint 1974-ben a Sigmond Elek Emlékérem,1976-ban a Munka Érdemrend Arany fokozata, 1986-ban az Akadémiai Díj, 1988-ban az Állami díj, és 1994-ben a Magyar Köztársaság Kiskeresztje.

Jelentős nemzetközi szakmai szervezetek, 1982-ben a Nemzetközi Gabonakémiai Szövetség Bailey Medal-lal, 1982-ben a Cseh Akadémia Aranyéremmel, a Szlovák Táplálkozástudományi Társaság éremmel, 1992-ben a Nemzetközi Gabonakémiai és Technológiai Társaság (ICC)  Friedrich Scweitzer Medal-lal tüntették ki.

A gazdag életműnek sütőipari vonatkozásai is voltak. Az élelmiszerlánc szemlélet elterjedésével kapcsolatos írásait a pékszakma figyelme kísérte. A sütőipari szakemberek számára sem közömbös, hogy a búzatermelők milyen fajtaváltozásokkal, molnárok milyen technológiai újdonságokkal jelennek meg, és ezek milyen változtatást generálnak a pékeknél. Egy interjúban így indokolta a szakmák közötti együttműködés felerősödését: „Kezd újra tudatosodni, hogy jó végterméket csak jó nyersanyagból lehet előállítani. Kétségtelen, hogy korábban a pékek nem adtak fel leckét még a molnároknak sem. A genetika fejlődése azért nagyban segített, mert rájöhettek arra, hogy bizonyos minőségi tulajdonság hogyan függ össze a genetikával, és lehetett javasolni tulajdonságok megváltoztatását A genetikusakkal meg lehetett beszélni, mit lehet csinálni, milyen irányba kell menni a nemesítéssel.”

Dr. Lásztity Radomír a nagy tudósgeneráció egyik emblematikus személyisége volt. A péktársadalom tisztelete ad igazolást életpályájára. Régi tanítványai osztoznak a család megrendülésében és gyászában.

Mellékeljük a család gyászjelentését.

 
Webdesign: IRQ