Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Módosul a környezetvédelmi termékdíj szabályozása
2017. November 05. Vasárnap, 11:25

altA Magyar Közlöny 2017/174 számában jelent meg a környezetvédelmi termékdíjról szóló 2011. évi LXXXV. törvény módosításáról szóló 2017. évi CXXXI. törvény. A törvényt az Országgyűlés a 2017. október 17-i ülésnapján fogadta el. A törvény 2018. január 1-jén lép hatályba és ezzel egyidejűleg nem lép hatályba az általános közigazgatási rendtartásról szóló törvény és a közigazgatási perrendtartásról szóló törvény hatálybalépésével összefüggő egyes törvények módosításáról szóló 2017. évi L. törvény 362. §-a.

2011. július 6-án Az Országgyűlés elfogadta a környezetvédelmi termékdíjról szóló új törvényt cím alatt tájékoztattuk látogatóinkat először a környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatos vállalkozói kötelezettségekről. A környezetvédelmi termékdíjat érintő szabályokat évről évre finomították, kiegészítették a jogalkotók.

2011. december 26-án Az új környezetvédelmi termékdíj szabályozás jelenlegi helyzetének áttekintése és értelmezése cím alatt ismertettük a 2011. évi CLVI. törvényt, amelynek VIII. fejezete jelentősen módosította a környezetvédelmi termékdíjról szóló 2011. évi LXXXV. törvényt. A módosítások bővítették a termékdíj-köteles termékek körét, növelték a termékdíjtételeket, és pontosításra kerültek a csomagolószerekre vonatkozó szabályok.

2015. április 9-én Ismét módosult a környezetvédelmi termékdíjról szóló 2011. évi LXXXV. törvény cím alatt a környezetvédelmi termékdíjról szóló 2011. évi LXXXV. törvény módosításáról szóló 2015. évi XXXVIII. törvényt ismertettük.

2015. november 19-én Ismét változnak a környezetvédelmi termékdíj szabályai cím alatt tájékoztattuk látogatóinkata környezetvédelmi termékdíjról szóló 2011. évi LXXXV. törvény módosításáról szóló 2015. évi CLXVIII. törvényről.

2016. február 9-én Környezetvédelmi termékdíj kötelezettséggel kapcsolatos egyes változások cím alatt arról tájékoztattuk látogatóinkat, hogy a termékdíj nevéből adódóan, a meghatározott termékek után díjfizetési kötelezettség keletkezik, tehát a tárgyi hatály a termék  A 2015. évi CLXVIII. törvény előírásai szerinti módosítások következtében számos terület kiegészült új részletszabályokkal és pontosításokkal.

A környezetvédelmi termékdíj szabályozásának mostani változtatásait elsősorban az elektromos és elektronikus berendezések hulladékairól szóló 2012/19/EU Irányelv (WEEE Irányelv) változásai indokolták, de kisebb-nagyobb mértékben a jogszabály más részei is módosulnak, és bizonyos esetekben a díjtételek is változnak.

A WEEE irányelv rendelkezései szerint az EU-ban 2018. augusztus 15-ét követően az elektromos és elektronikai berendezések vonatkozásában már egységes besorolásokat kell használni. Ennek megfelelően módosul a hulladékgazdálkodási jogszabályok mellett a termékdíj törvény is. Bár az új kategóriák lefedik a régi kategóriákat, tekintettel arra, hogy korábban egy vtsz. szám több kategória alá is tartozhatott, a termékdíj törvény mellékletében a következő évtől már nem található meg a kategóriánkénti csoportosítás, kizárólag a termékdíj köteles elektromos és elektronikai berendezések vtsz. számok szerinti felsorolása van feltüntetve.

Egyszerűsítést jelent a nyilvántartások vezetésében, hogy a vtsz. számok meghatározása során a 2010. január 1-jén hatályos áruosztályozási szabályokról a termékdíj szabályozás áttér a tárgyév január 1-jén hatályos áruosztályozási szabályokra.

A törvényváltozás fogalmi meghatározásokat is érint (pl. reklámhordozó papír, irodai papír, elkülönített hulladék gyűjtésére szolgáló zsák), illetve egyértelművé teszi, hogy a jogutódlással történő megszűnés esetén a termékdíj átvállalási szerződéseket újra kell kötni.

Mellékeljük a 2017. évi CXXXI. törvényt, annak mellékletei nélkül.

 
Webdesign: IRQ