Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 3 hónap, 2 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Csapó Dániel Emlékverseny 2018
2018. Március 27. Kedd, 08:23

altAz FM Dunántúli Agrár-szakképző Központ, Csapó Dániel Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban 2018. március 23-án kerül megrendezésre a Csapó Dániel Emlékverseny. A verseny alatt került sor az élelmiszeripari szakkönyvtár ünnepélyes átadására.

A Csapó Dániel Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, a 2017/2018-as tanévben is meghirdette a kárpát-medencei magyar mezőgazdasági és élelmiszeripari középiskolák és szakképző iskolák tanulói számára a Csapó Dániel Emlékversenyt. A verseny támogatói a Földművelésügyi Minisztérium, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, Csapó Dániel Alapítvány, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Tolna Megyei Igazgatósága, Agrotec Magyarország Kft, Agro-Tipp Kft, Axiál Kft, és a Bonafarm voltak.

A Csapó Dániel Emlékverseny során három témakörben fogadták be a 20-25 oldalas versenydolgozatokat:

·         alternatívák a mezőgazdasági termelésben,

·         hagyományok, értékek megőrzése – a vidék fejlesztésének lehetőségei

·         élelmiszeripari technológiák bemutatása.

A versenyre érkezett munkák bírálatát független szakértők végezték. Az előzetes véleményezés alapján a szóbeli védésre 13 iskola, 50 tanulója összesen 42 pályamunkáját tartotta alkalmasnak a bírálóbizottság. A diákok felkészülését 38 felkészítő tanár segítette.

A szóbeli forduló napján Simonné Szerdai Zsuzsanna főigazgató megnyitóját követően, már hagyományosan a verseny névadójának Csapó Dániel emléktáblájának megkoszorúzása után kezdődött a munka a szekciókban. A szóbeli védés során a diákoknak 10 percük volt röviden ismertetni a választott témát.

altA verseny eredményhirdetése előtt került sor az élelmiszeripari szakkönyvtár ünnepélyes átadására. Dömény Zoltán a paksi Lavina Kereskedelmi, vendéglátó és élelmiszeripari Kft. tulajdonosa ünnepi beszédében kiemelte, hogy egy ilyen jellegű gyűjteménynek a legjobb helye egy pékszakmát is oktató intézményben van, ahol a tanulók bármikor kezükbe vehetik a kiadványokat.

Az 1964-ben épült Sütőipari Kutatóintézet, mint önálló iparági kutató-fejlesztő bázis rendelkezett egy könyv és folyóirattárral. A Könyvtár első leltárnaplója 1967-1989 között még 3438 tételt tartalmazott. A kötetek a gabona termékpálya valamint az élelmiszeranalízis témakörében jellemzően magyar, angol, német és orosz nyelvű szakirodalmat, lexikonokat és szaklexikonokat tartalmaznak. A könyvtár 1964-1995 között magyar, német, és angol nyelvű folyóirattárral is rendelkezett. 2002-ig a Sütőipari Egyesülés szakképzett könyvtárost alkalmazott és forrásokat biztosított a könyvtár gyarapítására.

altaltA könyvtár állománya Dömény Zoltán, és Gál Miklós a Decsi Pék Sütőipari Kft. tulajdonosa valamint a Csapó Dániel Alapítvány anyagi támogatásával került az intézményhez. Az avató ünnepség egy emléktábla leleplezésével ért véget.

A verseny ünnepélyes díjátadóján szekciónként egy-egy első, második, harmadik és iskolai különdíjjal valamint számos támogatói felajánlással jutalmazták a versenyzőket és felkészítő tanárokat.

 
Webdesign: IRQ