Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Új váltójogi törvény
2018. Január 11. Csütörtök, 11:12

altA Magyar Közlöny 2017/214 számában jelent meg a váltójogi szabályokról szóló 2017. évi CLXXXV. törvény, melyet az Országgyűlés a 2017. december 12-i ülésnapján fogadott el. A törvény 2018. január 1. napján lépett hatályba és hatályát vesztette a Genfben, 1930. június 7-én megkötött váltójogi egyezmények kihirdetéséről szóló 1965. évi 1. törvényerejű rendelet 4. § (2) bekezdése és a váltójogi szabályok szövegének közzétételéről szóló 1/1965. (I. 24.) IM rendelet.

A váltó egy egyoldalú és jogcímmentes pénztartozást megtestesítő, forgatható értékpapír, amelyet egy tartozásnak az elismeréseképpen állítanak ki, és amelyre olyan szigorú szabályok vonatkoznak, mint általában az értékpapírokra. A váltó követelést megtestesítő pénzpapír amely nem képvisel hozadékot, csak visszafizetést. Gazdasági szempontból a váltó egyrészt hiteleszköz, másrészt fizetőeszköz.

A váltó funkciói

 • Hiteleszköz, mivel a kiállításánál későbbi időpontra vonatkozó fizetési ígéretet testesít meg.
 • Biztosíték, mert a váltójogi szigornál fogva a hitelező követelésének gyors és egyszerű behajtását biztosítja.
 • Befektetési eszköz, mivel a váltók megvásárolhatóak egymástól.
 • Fizetési eszköz, mivel a váltó átruházásával a váltó tulajdonosa fennálló kötelezettségeit kiegyenlítheti.

A saját váltó kiállítója kötelező fizetési ígéretet tesz arra, hogy a feltüntetett összeget a megjelölt helyen és időben megfizeti. Az idegen váltó olyan értékpapír, amelyben a kibocsátó egy másik személyt (magánszemélyt vagy céget) szólít fel arra, hogy a feltüntetett kedvezményezett részére a megjelölt időpontban fizesse meg a váltón feltüntetett összeget. Annak érdekében, hogy a váltó valóban betölthesse a szerepét, kiemelt jelentősége van a szigorú formai követelmények betartásának.

A 2017. évi CLXXXV. törvény az alábbi tartalommal foglalja egybe az 1965. évi 1. törvényerejű rendelettel kihirdetett egységes váltótörvényt és a Magyarországon alkalmazandó kiegészítő váltójogi szabályokat:

ELSŐ RÉSZ: AZ IDEGEN VÁLTÓ

XV.          FEJEZET: AZ IDEGEN VÁLTÓ KIÁLLÍTÁSA ÉS ALAKJA

II. FEJEZET: A VÁLTÓÁTRUHÁZÁS

III. FEJEZET: AZ ELFOGADÁS

IV. FEJEZET: VÁLTÓKEZESSÉG

V. FEJEZET: ESEDÉKESSÉG

VI. FEJEZET: FIZETÉS

VII. FEJEZET: MEGTÉRÍTÉSI IGÉNY ELFOGADÁS VAGY FIZETÉS HIÁNYÁBAN

VIII. FEJEZET: KÖZBENJÁRÁS

1. Általános rendelkezések

2. Elfogadás szükséghelyzetben

3. Fizetés szükséghelyzetben

IX. FEJEZET: TÖBB PÉLDÁNYBAN KIÁLLÍTOTT VÁLTÓ, VÁLTÓMÁSOLAT

4. Több példányban kiállított váltó

5. Váltómásolat

X. FEJEZET: A VÁLTÓ MEGVÁLTOZTATÁSA

XI. FEJEZET: ELÉVÜLÉS

XII. FEJEZET: ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

MÁSODIK RÉSZ: A SAJÁT VÁLTÓ

HARMADIK RÉSZ: A VÁLTÓCSELEKMÉNYEK HELYE

NEGYEDIK RÉSZ: A VÁLTÓTÖRVÉNYEK ÜTKÖZÉSÉNEK RENDEZÉSE

ÖTÖDIK RÉSZ: VÁLTÓPER

XIII. FEJEZET: ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK A VÁLTÓPEREKBEN

XIV. FEJEZET: ELSŐFOKÚ ELJÁRÁS

XV. FEJEZET: ÍTÉLET ÉS PERORVOSLATOK

HATODIK RÉSZ: ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

Mellékeljük a 2017. évi CLXXXV. törvényt.

 
Webdesign: IRQ