Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Baráti találkozó szerveződik a Fővárosi Sütőipari Vállalat régi munkatársainak
2018. Január 04. Csütörtök, 10:41

altA Fővárosi Sütőipari Vállalat (1964 -1992) meghatározó szerepet játszott a szakmában és Budapest ellátásában. 1964. április 1-én a kerületi sütőipari cégek összevonásával alakult meg és 1992. november 30-án hét gazdasági társaság lett helyette. Néhányunkban feltámadt az igény, hogy hajdani, szép emlékű munkahelyünk többi volt kollegáival találkozzunk, és nosztalgiázzunk.

 altEmlékeztetőül:az élelmiszeripar privatizációja keretében, rejtélyes módon a jogutód nem a Pesti Sütőipari Kereskedelmi Rt lett, hanem a Józsefvárosi Sütőipari Kereskedelmi Rt-t jelölte ki az Állami Vagyonügynökség. Az un. decentralizált privatizáció felesleges párhuzamos kapacitásokat eredményezett, nagyon hamar leértékelődtek a nagykapacitású kenyérgyárak, amelyek végül telekárban cseréltek gazdát. Az új cégeknek - más kenyérgyárakhoz hasonlóan- a magánosítás pecsételte meg sorsát. A magántőke már nem értékelte a”genius loci-t”, egy érték maradt, a földdarab, amelyre  a kenyérgyárak épültek és ezzel sorsuk- sajnos az országban nem egyedülállóan- beteljesedett.

Kedves volt Kollégám!

Kérem segítségedet, hogy minél többünkhöz jusson el ez a hír és teremtsen a kezdeményezés kedvet egy baráti találkozóra. Használjuk ki a kor vívmányait (internet, SMS, e-mail de elfogadható a távirat, lovasfutár, postagalamb is). Telex-szel már senki ne próbálkozzon!

Egyelőre még pontosításra vár az idő és a hely, minden az érdeklődéstől függ.

Az ötletgazdák:Nagy Zsuzsanna Anikó (vagy ahogyan régebben ismertük Baltás Zsuzsa) és Rosta Mariann, több szempontot méregelve, körvonalazták a lehetőségeket. Valamelyik februári péntekre illetve 2 nap esetén péntek-szombatra tervezik a találkozót, kétféle programlehetőséggel:

1.      Komárom 2 nap egy éjszaka.

Találkozás a Monostori Erődben.  Tájékoztatás Kenyérmúzeum dolgairól, a gyűjtemény megtekintése. Vacsora és szállás a Vasmacskában, másnap fakultatív programként Termálfürdő

2.      Baráti ebéd a Rozmaring Kertvendéglőben (https://rozmaringkertvendeglo.hu/)

Természetesen az ötletgazdák minden egyéb javaslatot megfontolnak, és kérik a további pontosítás és előkészület miatt az azonnali választ Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címre

A www.sutoipariegyesules.hu weboldalon folyamatos tájékoztatással igyekszem bábáskodni a reményteli találkozó felett!

dr Oláh András szerkesztő

Mellékelve a  szervezők adatkérő lapja.

 
Webdesign: IRQ