Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Megjelent a kürtőskalács termékleírása
2017. Augusztus 16. Szerda, 07:33

altA Földművelésügyi Értesítő 2017/6 számában olvasható a Földművelésügyi Minisztérium Élelmiszeripari Főosztályánakközleménye a hagyományos különleges terméknek minősülő mezőgazdasági termékek és élelmiszerek elismerésére irányuló eljárásban benyújtott kérelem megjelentetéséről. A Közlemény hagyományos különleges terméknek minősülő mezőgazdasági termékek és élelmiszerek elismerésének és ellenőrzésének rendjéről szóló 15/2008. (II. 15.) FVM rendelet 3.§ -aalapján megjelenteti a „Kürtőskalács” termékleírását. A jogos gazdasági érdeküket igazoló és Magyarország területén székhellyel vagy lakóhellyel rendelkező természetes és jogi személyek, illetve jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok a kérelemben foglaltakkal kapcsolatos kifogásaikat a közzétételtől számított két hónapon belül írásban benyújthatják a Földművelésügyi Minisztérium Élelmiszeripari Főosztályára.

alt2015. február 2-án A kürtőskalács bekerült a Magyar Értéktár nyilvántartásába cím alatt arról tájékoztattuk látogatóinkat. hogy a Hungarikum Bizottság 2015. január 29-én arról döntött, hogy a Magyar Értéktárba kerüljön be a székely, erdélyi és magyar értéket hordozó kürtőskalács. A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületén belül, a Nemzetközi Kürtőskalács Szaktestület évek óta próbálja elérni, hogy a kürtőskalács hungarikum legyen, és kiemelt céljának tekinti, hogy ez a süteményt Hagyományos Különleges Termékként ismertesse el az Európai Unióval. A Nemzetközi Kürtőskalács Szaktestület ezért a Földművelésügyi Minisztériumnál kezdeményezte a Kürtőskalács elnevezés hagyományos különleges termékként való uniós bejegyzését.

A Magyar Pékek Fejedelmi Rendje a HÍR termék kapcsán kezdeményezte a kürtőskalács  bekerülését az Értéktárba, és a sütőipari hungarikumtermékek gondozója szintén a Magyar Pékek Fejedelmi Rendje.

A hagyományos különleges termékek elismerései rendszerének az a célja, hogy a hagyományos előállítási módszerek és receptek megőrzése érdekében a hagyományos termékek előállítói számára segítséget nyújtson termékeik forgalmazásában és abban, hogy a fogyasztókkal megismertessék hagyományos termékeik és receptjeik értéknövelő tulajdonságait.

Olyan termékek elismerése biztosított így, amelyek összetételükben, vagy előállítási módjukban hagyományosak, anélkül, hogy valamely földrajzi területtel kizárólagos kapcsolatban lennének. Tehát ezek a termékek – ellentétben a földrajzi árujelző oltalmat élvező termékekkel – Európai Unió bármely tagállamában előállíthatók, de csak az elfogadott termékleírásokban meghatározott hagyományos alapanyagokból és/vagy hagyományos eljárás alkalmazásával.

A hagyományos különleges termékekre vonatkozó uniós eljárás alapján, annak érdekében, hogy a hagyományos különleges termékek megfeleljenek a termékleírásukban foglaltaknak, és minőségük állandó legyen, a termelői csoportosulásoknak saját maguknak kell rögzíteniük a termék jellemzőit egy termékleírásban.

Az uniós bejegyzés iránti eljárás két részből áll: egy nemzeti és egy uniós szakaszból. A termékleírás uniós vizsgálatát megelőző nemzeti szakasz során a benyújtott, és a Magyar Eredetvédelmi Tanács által megvizsgált és elfogadásra javasolt termékleírást a minisztérium a hivatalos lapjában és honlapján közleményben közzétette. A termékleírás kapcsán a jogos gazdasági érdeküket igazoló és Magyarország területén székhellyel vagy lakóhellyel rendelkező természetes vagy jogi személyek a kérelemmel kapcsolatos kifogásaikat a közzététel napjától, azaz 2017. június 19-től számított két hónapon belül írásban nyújthatják be.

Amennyiben a tagállam a beérkezett felszólalások vizsgálatát követően úgy ítéli meg, hogy az uniós rendeletben foglalt követelmények teljesültek, a kérelmet jóváhagyó  határozatot hoz és a kérelmet továbbítja  az  Európai Bizottsághoz, A  kérelem elbírálásának uniós szakaszában a Bizottság megvizsgálja, hogy a kérelem megalapozott-e és megfelel-e az előírt  feltételeinek. Amennyiben a Bizottság úgy ítéli meg, hogy az uniós rendeletben meghatározott feltételek teljesülnek, akkor az Európai Unió Hivatalos Lapjában közzéteszi a termékleírást. A közzétételtől számított három hónapon belül a benyújtó tagállamon kívüli többi tagállam élhet a felszólalás lehetőségével. A felszólalási eljárást követően a Bizottság hoz határozatot az elnevezés, jelen esetben a Kürtőskalács elnevezés uniós bejegyzéséről. A bejegyzés napjától kezdődően, kizárólag az uniós szinten elfogadott termékleírásban foglaltak szerint állítható elő Kürtőskalács az Európai Unióban és csak az a termék nevezhető Kürtőskalácsnak, amely megfelel a termékleírásban foglaltaknak.

A kürtőskalács termékleírását a mellékelt Közlemény II. Melléklete: A Hagyományos Különleges Termékek termékleírása tartalmazza. A termékleírással kapcsolatosan több kürtőskalács készítő vállalkozó észrevétellel élt. A kifogások sorsáról a Földművelésügyi Minisztérium illetékes dönteni.

Mellékeljük a Földművelésügyi Minisztérium tárggyal kapcsolatos Közleményét.

 

 

 

 

 
Webdesign: IRQ