Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 1 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Élelmiszerlánc- felügyeleti díj 2017 évi bevallása és befizetése
2017. Május 04. Csütörtök, 07:06

altA 2008. évi XLVI. törvény 47/B. § alapján 2012-től az élelmiszerlánc-felügyelet alá tartozó tevékenységet végző személyeknek és vállalkozásoknak élelmiszerlánc felügyeleti díjat kell fizetniük. Az évente fizetendő felügyeleti díj bevezetésével minden olyan vállalkozás és vállalkozó részt vesz a hatósági-igazgatási tevékenységének finanszírozásában, amelyek/akik eddig is az élelmiszerlánc-felügyeletet végző szerv által nyújtott garanciák, szolgáltatások igénybevevői voltak.

A 2008. évi törvényt módosító 2015. évi CLXXXII törvény alapján a felügyeleti díj mértéke egységesen az előző naptári év bevételének 0,1%-a. A bevallás alapján megállapított felügyeleti díjat két egyenlő részben, 2017. július 31-ig, valamint 2018. január 31-ig kell befizetniük az érintetteknek a NÉBIH 10032000-00289782-30006016 számú elkülönített fizetési számlájára.

2017. május 3-tól elérhető az élelmiszerlánc-felügyeleti díj 2017. évi elektronikus bevallási felülete. A bevallás beadási határideje 2017. május 31-e. Az átutaláshoz szükséges bizonylatokat május 31-e után lehet majd letölteni az E-ügyintézés elektronikus felületéről.

Az élelmiszerlánc-szereplők a NÉBIH weboldalának E-ügyintézés menüpontjában tehetnek eleget kötelezettségüknek. A bevalláshoz ügyfélkapus regisztráció szükséges!

Felügyeleti díj alá tartozó tevékenységi körök:
·         élelmiszer-termelési, tenyésztési vagy kísérleti célból tartott állatok forgalmazása;

·         élelmiszer-, vagy takarmány-termelési célból termesztett növény, vetőmag, növényi termék, illetve szaporító- és ültetési anyag forgalmazása;

·         élelmiszer-előállítás vagy -forgalmazás, beleértve a vendéglátást és közétkeztetést;

·         takarmány-előállítás vagy -forgalmazás;

·         állatgyógyászati készítmény és állatgyógyászati termék előállítása vagy forgalmazása;

·         növényvédő szer, termésnövelő anyag vagy EK műtrágya előállítása vagy forgalmazása;

·         állati eredetű melléktermék kezelése, felhasználása, további feldolgozása, szállítása vagy az ezekből származó termék forgalomba hozatala;

·         élőállat szállítást végző vállalkozás, továbbá élőállat-szállító járművek mosdását és fertőtlenítését végző hely, az idegen állományból származó állatok fogadására kiválasztott elkülönítő (karantén), állatrakodó, gyűjtőállomás, kereskedői telep, etető-itató állomás, pihentető állomás, állatvásár üzemeltetése;

·          szaporítóanyag előállítása vagy tárolása;

·         növény-egészségügyi, állat-egészségügyi, élelmiszer- vagy takarmányvizsgáló laboratórium üzemeltetése;

·         állatok jelölésére szolgáló eszköz forgalmazása.

Azok a mikrovállalkozások (egyéni vállalkozó, kistermelő, őstermelő, társas vállalkozás), illetve kisvállalkozások, melyek elsődlegesen a végső fogyasztó számára értékesítenek választhatnak a tételes bevallás (0,1%) alapján számított díj vagy az átalány megfizetése között. Mikrovállalkozások esetében ez 20 000 Ft, kivállalkozások tekintetében 700 000 Ft/év. Termelői szerveződés esetében a tagok helyett a vállalkozás is megfizetheti a felügyeleti díjat, amennyiben az a fizetési kötelezettséget a szerveződés a vállalkozásszerződésben átvállalta. Azok az őstermelők, akiknek az e tevékenységéből az adóévben megszerzett támogatással csökkentett árbevétele a 8 millió forintot nem haladja meg, mentesülnek a felügyeleti díj bevallása alól.
Amennyiben a felügyeleti díj nem éri el az 1000 Ft-ot, a bevallást el kell készíteni, de a díjat nem kell megfizetni. A bevallási vagy fizetési kötelezettség elmulasztása vagy késedelme esetén a NÉBIH mulasztási bírságot, illetve késedelmi pótlékot szabhat ki, amelynek a legmagasabb összege 500 000 000 Ft.

A befizetéssel kapcsolatos további részletek a hatóság honlapján érhetőek el, míg a felmerülő kérdésekkel a NÉBIH Felügyeleti díj ügyfélszolgálatához fordulhatnak az érdeklődők a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. e-mail címen vagy a 06-1/336-9024-es telefonszámon. További hasznos információk a Gyakran Ismételt Kérdések (GY.I.K.) mezőn találhatók, ahol kulcsszavas kereső  és a TEÁOR- táblázat is segítséget nyújt annak meghatározásában, hogy az egyes tevékenységi körök felügyeleti díj kötelesek-e.
A korábbi évek tapasztalatai alapján a NÉBIH kéri ügyfeleit, hogy bevallásuk megtételét ne halasszák az utolsó pillanatra!

A felügyeleti díj ügyfélszolgálat elérhetőségei:Telefon: 06-1/336-9024
Fax: 06-1/336-9230
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Levelezési cím: 1525 Budapest Pf.: 121

 
Webdesign: IRQ