Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Megjelent a 2017. évi Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj pályázati felhívása
2016. Március 08. Kedd, 13:02

altA Földművelésügyi Értesítő 2016/2 számában olvashatóa Földművelésügyi Minisztérium pályázati felhívása a 2017. évi Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj elnyerésére. A pályázatot legkésőbb 2016. október 14. 12.00 óráig lehet benyújtani.A Magyar Agrárgazdasági Minőség Díjat ünnepélyes keretek között, a minisztérium 2017. március 15-i ünnepsége keretén belül a földművelésügyi miniszter, illetve személyes megbízottja adja át. A díjazottak névsora megjelenik a Földművelésügyi Értesítőben.

 A 9/2015. (V. 29.) FM utasítás alapján meghirdetésre kerülő pályázat célja azon hazai agrárgazdasági szervezetek országos szintű elismerése és díjazása, amelyek tevékenységük során bizonyíthatóan elkötelezettek a minőség ügye iránt és kiemelt fontosságot tulajdonítanak a minőségi munkavégzésnek, az egyenletesen jó minőségű termékek előállításának, illetve szolgáltatás nyújtásának. A pályázat célja továbbá olyan modell kialakítása, bevezetése és hatékony működtetése a díjazott szervezetek által, amelyek példa értékűek a kis-, közép- és nagyvállalkozások számára, így segítve az agrárgazdaság többi szereplőinek folyamatos fejlődését.

A kialakított modell és az MSZ ISO 9004:2010 (A szervezet tartós sikerének irányítása. Minőségirányítási megközelítés) szabvány alapelvei szerint rendszeresen végrehajtott önértékelés hozzájárul a szervezet fenntartható és tartósan sikeres működéséhez.

Pályázatot azok a szervezetek nyújthatnak be, amelyek megfelelnek a következő alapvető pályázati feltételeknek:

·              A szervezetnek nincs lejárt és meg nem fizetett köztartozása.

·              A szervezet nem áll felszámolási, végelszámolási és kényszertörlési eljárás alatt, illetve nem áll gazdálkodási tevékenységével összefüggő végrehajtási eljárás alatt és erről a szervezet képviselője a pályázat benyújtása során nyilatkozik.

·              A szervezet sikeres termékkörrel rendelkezik és eredményes gazdálkodást folytat.

·              Amennyiben a pályázó tevékenységére – jogszabály által – kötelező valamilyen minőségügyi rendszer alkalmazása, abban az esetben, ennek a megléte is pályázati feltétel. Előnyt jelent, amennyiben a szervezet általános és szakági minőségirányítási rendszer (pl. ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, EUREPGAP, HACCP) működtetésével támogatja a folyamatos minőségfejlesztést.

·              A szervezet vezetésének és dolgozóinak a minőség iránti elkötelezettsége példamutató és a folyamatos stratégiai jellegű minőségfejlesztés a szervezet működésének meghatározó részét képezi.

·              A szervezet folyamatosan figyelemmel kíséri és értékeli a szolgáltatásait igénybe vevő ügyfelek elégedettségének alakulását.

·              A szervezet vezetése és dolgozói a gyakorlatban alkalmazzák az egymástól való tanulás, az összehasonlításon alapuló fejlesztés, valamint a sikeres megoldások elsajátításának elvét.

A beérkezett pályázatokat a Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj Bizottság, szükség esetén szakértők bevonásával bírálja el. A pályázatok értékelése során a vállalkozás méretéből (mikro- és kisvállalkozások, illetve közepes- és nagyvállalkozások) adódó eltérő adottságok figyelembevételre kerülnek.

A pályázat főbb értékelési szempontjai:

·         A pályázatnak a termékek vagy termékcsaládok, illetve szolgáltatás kiváló minőségét  kell bizonyítania:

·         a termék(ek) előállításával kapcsolatos technológiai és gazdasági adatokkal;

·         értékesítési információkkal;

·         a szervezet kiemelkedő minőségű termékére vagy termékeire vonatkozó minőségi jellemzőkkel (érzékszervi tulajdonságok, összetételi, táplálkozási, különlegesen előnyös felhasználási jellemzők stb.) vagy a szolgáltatás magas színvonalú végzését bizonyító adatokkal;

·         arról szóló nyilatkozattal, hogy termékei minőségével, biztonságával kapcsolatban a hatósági ellenőrzés a tárgyévben, és az azt megelőző két évben lényeges kifogást vagy intézkedést nem tett;

 A bírálat során előnyt jelentenek a szervezet, a termék(ek) vagy szolgáltatás által már elnyert díjak, tanúsítások, tanúsított védjegyek megszerzése, illetve „magyar terméknek”, és/vagy a Magyar Értéktárban is szereplő, nemzeti értéknek minősülő agrárgazdasági termék előállítása, gondozása.

A pályázatnak meggyőzően kell bemutatnia mindazokat a jogszabályokban vagy kereskedelmi kapcsolatokban előírt rendszereket vagy azok elemeit, amelyeket a pályázó a jó minőségű és biztonságos agrárgazdasági termékek előállításához, valamint a folyamatos fejlesztéshez alkalmaz.

A pályázat preferált kritériumai:

 • az agrár-környezetvédelem kiemelt figyelembevétele;
 • a bio-diverzitás védelme;
 • a minőségi termelés alapját szolgáló biológiai alapok előállítása, megtermelése;
 • a fenntarthatóság követelményeinek teljesülése;
 • folyamatos, stratégiai jellegű minőségfejlesztés, innováció;
 • az élelmiszer- és a takarmánybiztonság, állat- és növényvédelem magas színvonalú érvényesítése;
 • a nyomonkövethetőség magas szintű teljesítése;
 • a magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról szóló 2012. évi XXX. törvény szerinti nemzeti értékek előállítása;
 • magyar termék előállítása;
 • kézműves termék előállítása;
 • egészséges táplálkozást elősegítő élelmiszerek fejlesztése, forgalmazása;
 • funkcionális és magas hozzáadott értékű termék fejlesztése.

A pályázat tartalmi és formai követelményeit a mellékelt Földművelésügyi Értesítő 2016/2 száma részletesen tartalmazza

Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj odaítéléséről a MAMD Bizottság javaslata alapján a földművelésügyi miniszter dönt. A díj a résztvevő pályázók közül legfeljebb öt, legjobb eredményt elérő pályázó részére adható ki. A nyertesek jogosultak a díjazás kommunikálására, illetve külön megállapodásban rögzített feltételek szerint a Magyar Agrárgazdasági Minőség Díjat jelölő védjegy használatára Az a díjazott vállalkozás, amely használja a védjegyet, de a működése a későbbiek során nem felel meg a védjegy licencia szerződésben rögzített részletes követelményeknek, a Bizottság javaslatára, a miniszter a védjegy használat jogosultságot visszavonhatja. A díj visszavonásáról hozott intézkedés – annak rövid indokolásával – a minisztérium hivatalos lapjában közzétételre kerül.

A pályázatok értékelésekor a döntési folyamat során nyert üzleti információkat a közreműködők bizalmasan kezelik. Valamennyi pályázó visszajelzést kap arról, hogy az értékelők milyennek ítélik meg felkészültségüket. Ezért valamennyi tartalmilag és formailag elfogadott pályázat vonatkozásában az értékelők a pályázat erősségeiről és fejlesztendő területeiről 2017. június 30-ig visszajelzést készítenek a pályázó számára.

A pályázatot legkésőbb 2016. október 14. 1200 óráig beérkezőleg (személyesen vagy postán) 4 példányban a Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj Bizottság Titkárságához kell benyújtani:

Földművelésügyi Minisztérium

Élelmiszer-feldolgozási Főosztály

1055 Budapest,

Kossuth Lajos tér 11. (III. em. 375. szoba)

A részletes modell elérhető az FM honlapján: http://elelmiszerlanc.kormany.hu/palyazatok-dijak

Mellékeljük a Földművelésügyi Értesítő 2016/2 számát.

 
Webdesign: IRQ