Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 1 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Energiaköltség megtakarítási lehetőségek beruházások nélkül
2014. November 19. Szerda, 11:41

altalt2014. október 28-án a Magyar Energetikai Társaság és a Pestmegyei Kereskedelmi és Iparkamara „Vállalkozások Energiatudatosságáért” címmel Gödöllőn közös rendezvényt tartott. Dr. Kovács Norbert, a Dr. Sándor Ügyvédi Iroda energetikai szakjogász munkatársa „Hálózati kérdések, költségcsökkentés a lekötött teljesítmény/ kapacitás lekötés csökkentésével” és „Egyetemes piac, szabadpiac; kereskedőváltás; megtakarítási lehetőségek” címmel előadást tartott a vállalkozások- befektetéseket nélkülözhető- energiaköltség csökkentő lehetőségeiről.

Hálózati szerződéses viszonyok, hálózati alapfogalmak

·         Hálózati csatlakozási szerződés: A rendszerhasználó csatlakozási pontjai vonatkozásában az ott rendelkezésre álló teljesítmény (RÁT) előfeltételeinek megvalósítására és a folyamatos biztosítására létrejött szerződés.

·         Hálózathasználati szerződés: Az elosztó által üzemeltetett hálózat használatára létrejött szerződés, mely tartalmazza többek között a rendszerhasználó által igénybe venni kívánt lekötött/szerződött teljesítményt.

Ezek a szerződések általában „megörökölt” jogviszonyok a valamikori közüzemi ellátásból.

Közüzemi szerződés egyben tartalmazta a hálózati tárgyú kérdéseket is.

·         Rendelkezésre álló teljesítmény: Szerzett vagyon értékű jog, amelyért a felhasználó külön jogszabályban foglalt díjat fizetett meg. Olyan kVA mértékegységben kifejezett látszólagos teljesítőképesség-érték, amelynek mértékéig az elosztó a hálózati teljesítőképességet az adott csatlakozási pontra a hálózati csatlakozási szerződésben foglaltak szerint biztosítja.

·         Lekötött (szerződött) teljesítmény. kW mértékegységben kifejezett hatásos teljesítmény, amely az elosztó és a rendszerhasználó között létrejött hálózathasználati szerződésben a csatlakozási pontra vonatkozóan rögzítésre került és az elosztói teljesítménydíj alapját képezi.

·         Idősoros fogyasztó: 3X80A-t meghaladó szerződött teljesítmény felett +KÖF, NAF Távméréssel szerelt mérésük van.

·         Profilos fogyasztó: 3X80 A alatt, akinek nem került távlehívásos mérőberendezés kiépítésre; „villamos teljesítményigény típusgörbe”

Lekötött teljesítmény/kapacitás lekötés csökkentési lehetősége.

·          A lekötött teljesítmény mértéke után az idősoros méréssel rendelkezők a fogyasztásfüggő RH díjon felül ún. elosztói teljesítménydíjat fizetnek. Mértékegysége: Ft/kW/év–hatósági díjtétel feszültség szinttől és lekötéstől függően. Havi fix díj, amelyet a fogyasztó részletekben fizet.ó ESZ, ill. profilos fogyasztók ilyen tételt nem fizetnek. Az adott fogyasztási hely hálózatra kapcsolásakor kerültek ezen értékek megállapításra, azonban ha a fogyasztó teljesítménye lényegesen változik érdemes felülvizsgálni. Régen nem kellett sok „csatlakozási díjat” fizetni, ezért mindenki általában a szükségleténél nagyobbra szerződött. Pótdíj kiszabására akkor kerül sor, ha a lekötött teljesítményt a fogyasztó túllépi, kikapcsolásra azonban ezért nem kerülhet sor. Gázszolgáltatás esetében a vásárolt kapacitás határozza meg a jogosultságot, így amennyiben 20 m3/h alá kerülünk, jogosultságot szerzünk kedvező árú díjszabásra.

A lekötött teljesítmény a hálózathasználati szerződés módosításával megváltoztatható!

·         Nulladik lépés: A hálózathasználati szerződés megvizsgálása: mekkora teljesítmény került lekötésre. Szerződésen kívül ez a számlából is látható.

·         1. lépés: Éves idősor megvizsgálása a legnagyobb évközi felhasználás megállapítására. Számlán is rajta szerepel az adott havi maximum. Konkrét lekötési igényt meg kell határozni.

·         2. lépés: A hálózathasználati szerződésmódosításiigény (űrlapon) beadása az elosztó felé.  Aszerződés módosítása, teljesítmény növelése esetén havonta, csökkentése évente egyszer, fordulónapra lehetséges.

 Abban az esetben kell fizikai beavatkozás, ha a módosítás nagy mértéke azt indokolja. Teljesítmény növelése esetén lehet pl: hálózatfejlesztés Csökkentés esetén pl. áramváltó, feszültségváltó csere, gáz esetén gázmérő csere. Ez általában gyorsan megtérülő beruházásnak bizonyul.

Egyetemes piac, szabadpiac; kereskedőváltás; megtakarítási lehetőségek

A villamossági és gázpiac felépítése és szereplői

·         Szabadpiac: A felhasználók felszabadítását jelenti; a felhasználók szabadon dönthetik el, hogy kitől, mely kereskedőtől vásárolnak áramot/gázt, milyen áron és milyen feltételekkel

·         Egyetemes szolgáltatás: speciális villamos/gázenergia kereskedelem, szabályozott szerződéses tartalommal, szabályozott árakkal, szabályozott szolgáltatási minőséggel; a szolgáltatót szerződéskötési kötelezettség terheli.

·         Egyetemes szolgáltatásra jogosultak:

o   Villamos energia esetében: lakossági fogyasztók, valamint a kisfeszültségen vételező, összes felhasználási helye tekintetében 3*63A-t meg nem haladó csatlakozási teljesítményű felhasználók;

o   Gázenergia esetében: lakossági fogyasztók, valamint a 20m3/h- t meg nem haladó kapacitással vételező felhasználók.

Egyetemes szolgáltatás piac-szabad piac szerződéses viszonyai

Árösszetétel:

·         Termékár

o   Egyetemes szolgáltatás: hatósági ár,

o   szabadpiac: Felek alkujának eredménye

·         Rendszerhasználati díjak –hatósági ár

·         Adók, egyéb fizetendő tételek –hatósági ár

A kereskedő kiválasztása, a vállalkozás teendője kereskedő váltás esetében:

Először le kell ellenőrizni a meglévő szerződés típusát, lejáratát, felmondási körülményeit, majd a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) honlapján http://www.mekh.hu/  meg kell nézni a kereskedelmi engedélyesek listáját.

 A kiválasztott kereskedőnek az alábbi adatok szükségesek:

·         Pontos éves fogyasztási mennyiség

·         Érintett szerződéses intervallum (általában1naptári év)

·         Fizetési mód EUR/HUF  Ha tehetjük mindig kérni kell EUR ajánlatot

·         Profilos vagy idősoros a fogyasztó

·         Konkrét profil /T-görbe megadása

·          Kötelező átvételi rendszerben (KÁT-tal) vagy /nélküle kéri az ajánlatot.  (A MAVIR Zrt., a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény alapján kötelező átvételi mérlegkört hozott létre és ezt 2008. január 1-től működteti.) Mindig javasolt KÁT nélküli ajánlatot is kérni

 Ha döntés van az ajánlatok közül, kereskedő kiválasztása után:

·         Szerződéskötés az új kereskedővel, figyelemmel az új szerződés call-klauzúrájára és az automatikus meghosszabbodásra.

·         Régi szerződés felmondása és az az új szerződés megkötésre kerülésekor /meghatalmazás adása az új kereskedő részére

·         Kereskedőváltás hó 1. napjára, T-21 nappal a korábbi szolgáltató elszámoló számlájának rendezése, mert a korábbi szerződés felmondásakor nem lehet lejárt esedékességű tartozás!

További részletek az alábbi elérhetőségeken:

Dr. Kovács Norbert ügyvéd, hivatalos közbeszerzési tanácsadó, energetikai szakjogász

 DR. SÁNDOR ÜGYVÉDI IRODA

H-1113 Budapest, Bartók Béla út 60. I. em. 4.
Tel/Fax: +36-1/209-0063
Mobil: +36-30/947-1336
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Web: www.sandorlegal.hu

Mellékeljük az előadás prezentációját,

 
Webdesign: IRQ